Split otvorio sezonu pobjedom

Košarkaši Splita slavili su u gostima kod Cedevite rezultatom 76:69 i tako na najbolji način otvorili novu sezonu A1 lige.

Cedevita je na poluvremenu vodila sa 43:36, a onda se preokret dogodio u trećoj četvrtini, gdje su Splićani poveli  58:53. U zadnjoj četvrtini Žuti su samo kontrolirali igru i rezultat, te ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni.

Kod Splita najbolji su bili  Kedžo sa 14 i Rančić sa 13 poena, dok je kod najbolji bio nekadašnji splitov igrač Toni Katić sa 21 poenom.

Cedevita – Split 69-76 (18-20, 25-16, 10-22, 16-18)

Cedevita: Buljević 9 (5sk), Katić 21 (3as), Krušlin 2 (3sk, 3as), Rogić 2, Žganec, Dukan 7 (8sk), Lončar 6 (3sk, 5as), Mikšić, Musa 13 (6sk), Vučić 9 (3sk)

Split: Dijan 9, Jukić 8 (5sk, 4as), Kalajžić 6 (3sk, 3as), Kanaet 2 (6sk), Širko 7 (4sk), Filipović 8 (6sk, 7as), Kedžo 14 (3sk, 3as), Najev 6 (3sk), Rančić 13 (2as), Subotić 3 (3sk)