Jolly teško porazio Žute na domaćem terenu

U sklopu 24. kola A1 košarkaške lige, Jolly je na svom domaćem terenu ugostio Split kojega je i pobijedio sa 98:62 i tako žutima nanio četvrti poraz.

Domaći su od samog početka nametnuli ritam, raspoložen je bio Ivan Novačić, a četvrtina je završila 28:13. U drugoj Šibenčani su nastavili dobrom igrom pa se na odmor otišlo sa velikom prednošću Jollyja  54:29.  Puno puta ove sezone Split se pokazao kao majstor preokreta. Ali, već nakon nekoliko minuta u drugom poluvremenu bilo je jasno da “žuti” nisu zreli napraviti čudo na Baldekinu.

Trener  Skelin uoči susreta kazao je kako je plan igrati na manji broj koševa te zaustaviti Jollyjeve Amerikance. No, to se nije ostvarilo.

U nastavku agonija Splićana se nastavila, a treća četvrtina je završila rezultatom 76:45. U posljednjoj četvrtini Jolly je u posljednjoj minuti vodio 39 razlike, ali na kraju su Splićani smanjili na končan rezultat 98:62.

Najbolji u redovima Jollyja bio je Ivan Novačić sa 29 poena, dok su kod Splita najefikasniji bili Kedžo i Filipović sa 15.

Ovom pobjedom Jolly je skočio na treće mjesto ljestvice s 42 boda, koliko ima i četvrta Cibona. Split je sa  44 boda drugi iza vodećeg Šibenika, koji također ima 44 boda.

Jolly JBS- Split 98:62 (28:15, 26:14, 22:16, 22:17)

Jolly JBS: Scott (11), Penn (14), Klepo, Došen (15), Markulin (12), Marić (2), Bilinovac, Papac (9), Perković, Novačić (29), Brkić (6).

Split: Subotić, Kalajžić (4), Kedžo (15), Rančić (7), Vrgoč, Dijan, Najev (4), Jukić (8), Filipović (15), Galić (4), Širko (5).