Zadar pobjedom protiv Splita osigurao polufinale Kupa

Zadar bolje otvara utakmicu i sa osam laganih poena Marinkovića dolaze do prednosti od šest poena (2:8), nakon čega je trener Splita primoran pozvati i prvi timeout. No ni nakon minute odmora momčad Splita nije jednostavno dolazila do šuta, a dvojac Vladović – Marinković radio je sjajno. Split se jednostavno nije mogao pronaći u prvoj dionici, nije funkcionirao napad, ali ni obrana i četvrtina završava s velikom prednošću Zadra (4:28).

U nastavku Split kreće puno agresivnije u obrani što se odmah odrazilo i na napad i do poluvremena smanjuju na petnaest poena 43:28. Imali su i 8 koševa zaostataka kada je Kalajžić pogodio tricu za 46:54, ali prednost Zadra bila je preveliki zalogaj za Split. Uvjerljiva i zalužena pobjeda Zadra  80:64